Logo

Harika Lezzet Sağlar

Alıştığınız şeker tadındadır, stick formu ile tatlandırdığınız içeceklerin, pişirilebilir formu ile yaptığınız tatlılarınızın şekersiz olduğuna inanamayacaksınız.

yaprak-slogan

Şeker lezzetindedir

Özenle geliştirilmiş kompozisyonu sayesinde şekere benzer bir tatlılık sağlarken acı, metalik veya garip bir tada neden olmaz.

Şekere özdeş yapı sağlar

Pişirilebilir formu ile yapılan tatlılarda şekere benzer şekilde hacim, kıvam, yapı, gevreklik, karamelizasyon ve ağdalaşma sağlar.

Kullanımı çok pratiktir

Pişirilebilir formunu tariflerinizde hiçbir değişiklik yapmadan şekerle aynı ağırlıkta, stick formunu ise 2 çay kaşığı şeker yerine kullanabilirsiniz.

Fibrelle'nin

Kalite ve Gıda Güvenliği Politikası

icon-1

Mükemmel Lezzet

Hiç şüphesiz ki şekerin en temel fonksiyonu tatlılık sağlamaktır. Günümüzde şekeri ikame etmek için kullanılabilen sayısız tatlandırıcı bulunmakla birlikte hemen hemen hiçbiri tek başına şekerin lezzet profilini sağlayamamaktadır. Tatlandırıcılarda karşılaşılan temel lezzet problemleri arasında acı veya metalik bir tada neden olmaları, tatlılığın ağızda çok uzun süre kalması, tat profilinin şekerden oldukça farklı olması gibi sorunlar gösterilebilir.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı özenle geliştirilmiş kompozisyonu ve titizlikle seçilmiş kaliteli hammaddeleri ile alışmış olduğunuz şeker lezzetini sağlar. Ağızda acı veya metalik tat bırakmaz. Pişirilebilen formdaki fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı ile hazırladığınız tatlılarınız şekerle yapılan tatlılarla aynı alışılan lezzeti sağlar. Çay, kahve gibi içeceklerinizi tatlandırmak amacıyla hazırlanan stick formdaki ürünümüzü de şeker yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz.​

neden-1
neden-2
icon-2

İdeal Yapı ve Kıvam

icon-2

Şeker pişirildiğinde gıdalara tatlılık sağlamanın yanı sıra yapı, hacim ve kıvama da önemli katkı verir. Bu nedenle ideal bir şeker ikamesinin şekere benzer yapısal faydalar sağlaması da gerekir. Bununla beraber pekçok tatlandırıcının kıvam vermeme, hacim sağlamama, kabarmama, yapışkanlığa neden olma, çok sert bir yapıya yol açma gibi sayısız yapısal soruna neden olduğu bilinmektedir. Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı şekerin yapısal tüm özelliklerini aynı şekilde ikame etmek amacıyla hazırlanmıştır.

Baklava, revani, kemalpaşa gibi şerbetli tatlılardaki şurupların arzu edilen şekilde kıvam almasını sağlar. Keklerinizin kabarmasına ve renk almasına katkı sağlar. Kurabiyelerinizde tarifinize bağlı olarak gevreklik veya yumuşaklık sağlar. Kristallenmediği için reçel ve marmelatlarınızda rahatlıkla kullanılabilir. Dondurmaların pürüzsüz ve homojen bir yapıya sahip olmasına katkı sağlar. Yapısal özellikleri açısından da fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı ideal bir şeker ikamesidir.​

neden-2
icon-3

Kolay Kullanım

Yaygın olarak kullanılan tatlandırıcıların pek çoğu şekerden farklı tatlılık derecelerine sahip olmaları, şekerin yapısal özelliklerini göstermemeleri veya şekere kıyasla çok daha düşük yoğunluğa sahip olmaları nedeniyle özellikle pişirmek amaçlı olarak şeker gibi kullanılamazlar. Kimileri özel tariflere veya ölçeklere ihtiyaç duyarken kimileri de şekeri kısmen ikame edebilir ve bu açıdan kullanımları hiç pratik değildir.

Pişirilebilir formdaki fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı eşit ağırlık ve hacimdeki şeker ile aynı tatlılık derecesine ve yapısal özelliklere sahip olduğundan tariflerinizde hiçbir değişikliğe ihtiyaç duymadan şekerle aynı miktarda ve şekilde kullanabilirsiniz. Kristallenmediği için reçel ve şerbetlerinize limon asidi gibi ilaveler yapmanıza bile ihtiyaç yoktur. Pudra şekeri formunda olduğu için tek dikkat etmeniz gereken sıvılara yavaş yavaş karıştırarak ilave etmekten ibarettir. Şekerin kullanıldığı tüm tariflerde şekeri kullandığınız şekilde kullanabilirsiniz. Stick formdaki fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı ise 1 tatlı kaşığı yani 4 gram şekere eşdeğer tatlılık sağlar ve çay, kahve gibi içeceklerinizi kolay bir şekilde tatlandırabilirsiniz.​

neden-3
dondurma_4
frambuaz_4
Fibrelle'nin

Sağlığa Faydalarını Biliyor musunuz?

Kalori alımını azaltır

İçerdiği bileşenler kısmen sindirildiği veya sindirilmedikleri için kalori değeri düşüktür ve şeker yerine kullanıldığında tükettiğiniz ürünlerin kalori değerini azaltmaya yardımcı olur.

Prebiyotik etkilidir

İçerdiği prebiyotik etkili lifler polidekstroz ve inülin bağırsaklarda bulunan faydalı bakterilerin gelişimini destekler, daha sağlıklı ve düzenli bir sindirim sistemine yardımcı olurlar.

Kan şekerini yükseltmez

İçerdiği prebiyotik lifler polidekstroz ve inülin ile eritritol sindirilmediği, maltitol ise kısmen sindirildiği için kan şekerinin hızla yükselmesine neden olmaz, diyabetliler için uygundur.

icon-gida-1

Gıdaların Enerjisini Azaltır

Tatlı pişirirken şeker yerine popüler düşük kalorileri tatlandırıcıları kullanan pek çok kişi bu nedenle aslında son ürünün kalorisini arttırdıklarının farkında değildir. Popüler tatlandırıcıların çoğu şekerden çok daha tatlı oldukları için şekere kıyasla düşük oranlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle de pişirdikleri şekersiz tatlılarda yağ ve un gibi diğer bileşenlerin miktarı artmakta olup özellikle kek, kurabiye gibi yağ kullanılarak pişirilen tatlılar şekersiz olanlara kıyasla hem daha fazla yağ hem de daha fazla kalori içermektedir. Zira 1 gram şeker 4 kalori enerji içerirken 1 gram yağ 9 kalori enerji içermektedir. Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı ise diğer düşük kalorili tatlandırıcıların aksine şekerle aynı ağırlıkta kullanıldığından, bitmiş ürünlerde un, yağ gibi diğer bileşenlerin oranını arttırmaz. 1 gram şeker 4 kalori enerji içerirken kendi bileşiminde yer alan maltitol, polidekstroz, inülin, eritritol ve stevia gibi hammaddelerin enerji değeri şekere kıyasla çok düşük olduğundan 1 gram Fibrelle prebiyotik tatlandırıcı yaklaşık 2 kalori enerji içerir. Böylelikle şekerden gelen gelen kalorileri yarı yarıya azaltmanıza yardımcı olur.

icon-gida-2

Düşük Glisemik İndeksli

Sofra şekerin olumsuz olarak kabul edilen özelliklerinden bir tanesi bağırsaklardan hızla emilerek kan şekeri olan glikozun hızla yükselmesine neden olmasıdır. Bununla beraber nişasta içeren un ve benzeri ürünler de bağırsaklardan emildiklerinde kan şekerini yükseltmektedirler. Geleneksel tatlandırıcılar kendileri şeker içermemekle beraber kek, kurabiye gibi ürünlerde kullanılan un miktarının artmasına neden olduklarından nihai şekersiz ürünün glisemik indeksinin yani kan şekerini yükseltme etkisini düşürememektedir. Bu açıdan gerek diyabetlilere gerekse düşük glisemik indeksli gıdalarla beslenen kişilere ciddi bir fayda sağlayamamaktadırlar. Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda yer alan polidekstroz, inülin, eritritol ve stevia sindirilmedikleri maltitol ise kısmen sindirildiği için glisemik indeksi düşük bir tatlandırıcıdır ve kan şekerinin hızla yükselmesine de neden olmadığından diyabetliler için de son derece uygundur. İlave olarak diğer geleneksel düşük kalorili tatlandırıcıların aksine şekerle aynı miktarda kullanıldığından kek, kurabiye gibi tatlılarda un miktarının artmasına ve dolaysıyla glisemik indeksin yükselmesine neden olmaz. Kan şekeri kontrolüne önem verenler için son derece iyi bir alternatif sunmaktadır.

icon-gida-2
icon-gida-3

Zengin Lif Kaynağı

Sağlıklı beslenmenin temel koşullarından birisi de hergün düzenli olarak lif (posa) tüketmektir. Yetişkinler için önerilen günlük lif tüketim miktarı yaklaşık 25-38 gram aralığında değişirken düşük sebze ve meyve tüketimi ve rafine edilmiş tahıllardan elde edilen gıdaların tercih edilmesi nedeniyle bu miktar sadece 15 gram civarlarında gerçekleşmektedir. Yetersiz lif alımı sindirim sisteminin düzenli ve sağlıklı çalışması üzerine olumsuz etki yapmaktadır.​Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı bir yandan şekeri ikame ederken aynı zamanda içeriğinde bulunan yüksek miktardaki prebiyotik özellikli diyet lifleri olan inülin ve polidekstroz sayesinde bağırsakların daha düzenli ve sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Bir sofra kaşığı fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda günlük ihtiyacınızın %15'in karşılayacak miktarda 3.6 gram lif bulunmaktadır.​Prebiyotik özellikli lifler inülin ve polidekstroz bağırsaklarda bulunan faydalı probiyotik bakterilerin gelişmesini ve yaşamını destekleyerek daha sağlıklı ve düzenli bir sindirim sisteminin gelişimine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olurlar.

icon-gida-4

Doğal Stevia Ekstresi İle Tatlandırılmıştır

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda kullanılan steviol glikozitler, stevia rebudiana adlı bitkinin yapraklarından elde edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Dünya genelinde tüketicilerin ençok tercih ettiği tatlandırıcı olmaya başlayan stevia bilinen bir yan etkisi olmayan ve güvenle tüketilebileceğiniz bir üründür.

icon-gida-4
yaprak_gida
jole_gida
Fibrelle İçin

Değerli Yorumlarınız

tirnak

Eritriol aldım. fena değil. ürün paketlemesi ve ilgi güzel. ptt kargo ile çalışılması çok kötü. istanbul içinde 1 haftada geldi.

tirnak

Şekerden 100 kat daha tatlı ve ekonomik tatlandırıcı.

tirnak

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Quos voluptate sint obcaecati et, voluptatibus voluptatem natus asperiores non, velit labore dolorem laborum ad consequuntur?

tirnak

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Quos voluptate sint obcaecati et, voluptatibus voluptatem natus asperiores non, velit labore dolorem laborum ad consequuntur?

Sizlerden Gelen

Sıkça Sorulan Sorular

İNÜLİN ve İNÜLİN FOS iki ayrı üründür. İkisi de prebiyotik lif olmasına karşın İNÜLİN FOS, İnülin ve FOS (Fruktooligosakkarit)'un karışımından oluşur. İnülin ve FOS karışım halinde sinerjik etki oluşturarak bütün bir bağırsağa etki ederken, inülin sadece bağırsağın belli bir bölümde etkilidir. İki ürün de Hindibağ'dan ekstrakte edilmiş olup %100 doğaldır ve prebiyotiktir.

Pişirilebilir formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıyı kek, kurabiye gibi fırında pişen; baklava, revani gibi şerbetli; muhallebi, sütlaç gibi sütlü tatlılarınızda, reçellerinizde kısacası şeker kullanarak hazırladığınız her türlü tatlıda şeker yerine eşit miktarda ve aynı şekilde kullanabilirsiniz. Tariflerinizde değişiklik yapmanız gerekmez. Kristallenmediği için reçellerde veya şerbetli tatlılarda limon suyu kullanmanıza bile gerek yoktur.

Pişirilebilir formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı bileşiminde yer alan polidekstroz, inülin, eritritol ve stevia vücutta sindirilmediği, maltitol ise kısmen sindirildiği için kan şekerinin hızla yükselmesine neden olmaz. Düşük glisemik indekse sahip olup diyabetlilerin kullanımı için uygundur. ​ Benzer şekilde stick ambalajda satılan çay, kahve gibi içecekleri tatlandırabileceğiniz Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı da vücutta sindirilmeyen inülin, oligofruktoz ve stevia içermekte olup kan şekerini yükseltmemektedir.

1 gram şeker yaklaşık olarak 4 kalori enerji içermektedir. Buna karşın Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcının 1 gramında yaklaşık 2 kalori enerji bulunmaktadır. Böylelikle şekerden gelen kalorilerin yaklaşık yarı yarıya azaltılmasına yardımcı olur.

Pişirilebilir formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı içinde gıda sanayinde yaygın olarak ve güvenle kullanılmakta olan çeşitli bileşenler olan maltitol, polidekstroz, inülin, eritritol, steviol glikozitler ve doğal aroma bulunmaktadır. Maltitol mısırdan nişastasından elde edilen maltoz adlı şekerden elde edilen, vücutta kısmen sindirilen, düşük glisemik indekse sahip bir polioldür. Polidekstroz glikozdan sentezlenen vücutta sindirilmeyen prebiyotik bir liftir. İnülin hindiba bitkisinin kökünden elde edilen vücutta sindirilmeyen prebiyotik bir liftir. Eritritol çeşitli meyvelerde de bulunan vücutta sindirilmeyen bir polioldür. Steviol glikozitler, stevia bitkisinin yapraklarından elde edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Üründe ayrıca tamamen doğal aromalar bulunmaktadır. Stick formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı oligofruktozla zenginleştirilmiş inülin, steviol glikozitler ve doğal aromadan oluşmaktadır. Oligofruktoz inülinden elde edilen ve vücutta sindirilmeyen prebiyotik özellikli bir liftir.

1 gram şeker yaklaşık olarak 4 kalori enerji içermektedir. Buna karşın Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcının 1 gramında yaklaşık 2 kalori enerji bulunmaktadır. Böylelikle şekerden gelen kalorilerin yaklaşık yarı yarıya azaltılmasına yardımcı olur.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı zengin bir lif kaynağıdır ve aynı zamanda vücutta kısmen sindirilen poliolleri de içermektedir. Lifler yeterli ölçüde tüketildiklerinde sindirim sisteminin düzenli ve sağlıklı çalılşmasına yardımcı olurlar. Bununla birlikte aşırı tüketildiklerinde gerek lifler gerekse polioller bağırsakta laksatif etkiye ve gaz oluşumuna neden olabilirler. Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı için önerilen tüketim miktarı bir porsiyonda bir çorba kaşığı yani yaklaşık olarak 12 gram ve günde 3 porsiyondur. Daha fazla miktarda tüketildiğinde hassas kişilerde laksatif etkiye veya gaza neden olabilmekle beraber olası etkiler kısa sürelidir ve rahatsızlık hissi dışında önemli bir sağlık sorununa yol açmamaktadır.

Sitemizin blog sayfasından ilgili yazı sizin için aydınlatıcı olacaktır. https://demo.tasarimlife.org/fibrelle/tr/blog/stevia-urunleri-mutfakta-nasil-kullanilir

Sitemizin blog sayfasından ilgili yazı sizin için aydınlatıcı olacaktır. https://demo.tasarimlife.org/fibrelle/tr/blog/endustriyel-uretimlerde-stevia-kullanimi

leafs